Argenta Bestlabs - wczytywanie...

Pompy

Cena
  • od
    do
Flexipump, pompa perystaltyczna; 1szt. Flexipump, pompa perystaltyczna; 1szt.
Pompy
Producent: Interscience
Cena: 17 429,02 zł (netto: 14 169,93 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Pompy perystaltyczne – nowoczesny sprzęt laboratoryjny

Dokładne wyniki badań, rzetelne analizy i prawidłowa realizacja projektów zaczynają się od wysokiej klasy sprzętu laboratoryjnego. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy ofertę urządzeń pomagających precyzyjnie dozować substancje – aby nie miały one kontaktu z żadnymi zanieczyszczeniami.

Oto pompy, które wykorzystują zjawisko perystaltyki. Znajdziesz u nas nowoczesne urządzenie, które wykorzystasz podczas dziesiątek badań w laboratorium. Proponujemy sprzęt od liderów w branży – dostosowany do potrzeb dokładnych analiz i stworzony tak, aby wyniki procedur laboratoryjnych były wiarygodne. Dowiedz się więcej na temat tego, co potrafi oferowana przez nas pompa perystaltyczna!

Pompy perystaltyczne – do czego służą te urządzenia laboratoryjne?

Perystaltyczna pompa służy do precyzyjnego dozowania różnego rodzaju substancji. Mogą mieć one zarówno gęstą, jak i rzadką konsystencję, być neutralne, zanieczyszczone lub agresywne dla środowiska.

Ze względu na swoją wszechstronność, urządzenia te służą do dozowania materiałów w różnego rodzaju placówkach badawczych. Pompy perystaltyczne wykorzystuje się w laboratoriach chemicznych, medycznych, biologicznych i biotechnologicznych. Oprócz tego znalazły one zastosowanie w przemyśle. Tego typu pompy to urządzenia wykorzystywane również w zakładach kosmetycznych i farmaceutycznych. Oferujemy też modele produkowane z myślą o ich używaniu w górnictwie oraz w instalacjach ściekowych.

Urządzenia te są przede wszystkim nieodzownym elementem wyposażenia laboratoriów, w których liczy się precyzyjne dozowanie substancji – w taki sposób, aby ich kontakt z częściami urządzenia był ograniczony co do minimum.

Pompa perystaltyczna dozująca – zasada działania

Konstrukcja pompy perystaltycznej laboratoryjnej opiera się na wężu i rolkach. To elementy niezbędne do tego, aby móc wykorzystać zjawisko perystaltyki i transportować substancje tak, aby ich nie zanieczyścić.

Po uruchomieniu urządzenia rolki dociskają wąż do korpusu głowicy pompy. W tym momencie wirnik, obracając się, przepycha ciecz znajdującą się wewnątrz elastycznego przewodu. Skutkuje to powstaniem fali ciśnienia. Dzięki temu ciecz przemieszcza się w kierunku wylotu pompy. Następnie, gdy jedna rolka przestaje dociskać wąż, druga zaczyna znów przygniatać go do korpusu głowicy. W efekcie zapobiega to powstaniu przepływu zwrotnego, a substancja może być dalej tłoczona do wylotu pompy.

Pompa laboratoryjna musi mieć taką budowę, gdyż substancje, które ze względu na specyfikę badań nie mogą zostać zanieczyszczone, powinny mieć kontakt wyłącznie z jednym elementem urządzenia. Jest nim wnętrze elastycznego węża, które nie przepuszcza żadnych substancji czy gazów.

Pompa perystaltyczna dozująca – jakie urządzenia znajdziesz w naszej ofercie?

Współpracujemy wyłącznie z producentami, którzy cieszą się renomą w branży. Z tego powodu oferujemy precyzyjne, wykonane zgodnie z wyśrubowanymi normami pompy perystaltyczne do laboratoriów. Urządzenia te:

  • służą do dozowania substancji wykorzystywanych do przygotowania pożywek hodowlanych;
  • są intuicyjne w obsłudze, aby laborant mógł w pełni skupić się na realizacji zadania i by nie rozpraszała go skomplikowana kalibracja sprzętu;
  • pracują w różnych trybach i mogą być wykorzystywane podczas prac laboratoryjnych o rozmaitej specyfice;
  • są przyjazne użytkownikom, jeżeli chodzi o konserwację – zwykle polega ona na wymianie jednego elementu, czyli wężyka transportującego substancje.

Pompa laboratoryjna do pożywek – dlaczego warto wybrać ją z naszej oferty?

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiedni sprzęt? Zanim pompa perystaltyczna dozująca trafi do Twojego laboratorium, skontaktuj się z nami. Jeden z naszych specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości dotyczące urządzenia. Robiąc u nas zakupy na większą kwotę, masz zapewnioną darmową wysyłkę, która w przypadku ciężkich urządzeń zwykle jest kosztowna.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – kupiona u nas perystaltyczna pompa będzie bezawaryjnie służyć w Twoim laboratorium przez bardzo długi czas.


darmowa i wygodna wysyłka
już od 800 zł

Najwyższa jakość 
produktów potwierdzona certyfikatami

Zakupy 24h na dobę 
wygodne i bezpieczne

bezpłatna konsultacja 
z ekspertem online
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl