Szkiełka mikroskopowe
Fisherbrand™ Pudełko na preparaty mikroskopowe Premium, 100 miejsc
- Kolor: Niebieski
- Pojemność: 100 preparatów
- Wymiary: 208 x 175 x 34 mm
Fisherbrand™ Pudełko na preparaty mikroskopowe Premium, 100 miejsc
- Kolor: Biały
- Pojemność: 100 preparatów
- Wymiary: 208 x 175 x 34 mm
Szkiełka mikroskopowe ze szlifowanymi krawędziami 76 x 26 mm
Szkiełka mikroskopowe ze szlifowanymi krawędziami, z podwójnym polem do opisu
Szkiełka mikroskopowe ze szlifowanymi krawędziami
- Rozmiar: 76 x 26 mm
- Grubość: 1-1,2 mm
- Opakowanie: 50 sztuk
Szkiełka nakrywkowe, 24x24 mm
- Rozmiar: 24x24 mm
- Grubość: 0,16-0,19 mm
- Opakowanie: 200 sztuk
Szkiełka mikroskopowe ze szlifowanymi krawędziami 76 x 26 mm cienkie
Szkiełka mikroskopowe ze szlifowanymi krawędziami
- Rozmiar: 76 x 26 mm
- Grubość: 0,8-1 mm
- Opakowanie: 50 sztuk
Szkiełka mikroskopowe i nakrywkowe – dlaczego warto wybrać je z oferty naszego sklepu?
Nawet najlepszy mikroskop to nie wszystko. By w laboratorium można było realizować prace badawcze i przyglądać się próbkom w powiększeniu, potrzebne są zarówno szkiełka podstawowe, jak i nakrywkowe. Oba rodzaje tych akcesoriów do mikroskopów znajdziesz w naszej ofercie.
Wiemy, że podczas analiz i badań nie ma miejsca na pomyłki oraz błędy, dlatego kupisz u nas jedynie szkiełka laboratoryjne od renomowanych producentów. To szlifowane akcesoria o różnej grubości – by móc wykorzystać je w pracach badawczych o różnej specyfice. Szkiełka do mikroskopu, które dostarczamy naszym klientom, są także zapakowane osobno. Każde z nich jest obcięte celofanem, dzięki czemu nie ma mowy o tym, aby którekolwiek zostało zarysowane.
Przyjrzyj się bliżej naszej ofercie i już teraz zrób zakupy do laboratorium. Wybierz u nas szkiełko podstawowe i nakrywkowe, a nic nie będzie utrudniać Ci obserwacji i analizy próbek pod mikroskopem.
Czym jest szkiełko podstawowe?
Takie szkiełka mikroskopowe mają prostokątny kształt. Służą do tego, aby umieszczać na nich próbki, które mają być poddane analizie za pomocą mikroskopu. Są one przystosowane do wykorzystywania w określonych celach. Niektóre podstawowe szkiełka laboratoryjne służą np. do liczenia komórek przez soczewki powiększające.
Szkiełko podstawowe kładzie się bezpośrednio na stoliku przedmiotowym. Jego powierzchnia może być gładka lub chropowata, a brzegi cięte lub szlifowane. Niektóre mają też matowe pole, które służy do podpisywania badanej próbki. Natomiast wymiary wszystkich modeli szkiełek są zbliżone – zwykle wynoszą one 76 x 26 x 1 mm lub 76,2 x 25,4 x 1,2 mm.
Do czego służą nakrywkowe szkiełka do mikroskopu?
By próbka mogła być obserwowana pod mikroskopem, potrzebne są szkiełka nakrywkowe. Wykorzystuje się je, aby przykryć preparat, który znajduje się na szklanej płytce podstawowej. Różnią się one od szkiełek podstawowych tym, że:
- są zdecydowanie cieńsze – nakrywkowe szkło mikroskopowe nie jest grubsze niż 1 mm;
- mają kwadratowy kształt i ściśle określone wymiary – szkiełka nakrywkowe nigdy nie mogą być większe od tych podstawowych i wykraczać poza ich obrys. Zapobiega to „wyciekaniu” i wydostawaniu się preparatu poza pole badawcze obserwowane pod mikroskopem;
- mogą być wykonane ze szkła lub z plastiku.
Dzięki temu, że szkiełko nakrywkowe jest tak cienkie, można maksymalnie zbliżyć badaną próbkę do obiektywu mikroskopu. W ten sposób da się w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i zobaczyć materiał badawczy w możliwie największym powiększeniu.
Szkiełko mikroskopowe nakrywkowe – do czego jeszcze można je wykorzystać?
Niektóre materiały – substancje chemiczne i materię organiczną – obserwuje się pod mikroskopem wielokrotnie i w dłuższych odstępach czasu. Muszą być one wówczas w pełni chronione przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. W tym przypadku sprawdzi się doskonale szkiełko nakrywkowe. Znajdujący się pod nim materiał nie ma kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym i o ile pozwala na to specyfika próbki, może być on obserwowany nawet po długim czasie od przygotowania preparatu.
Niekiedy szkiełka nakrywkowe wykorzystuje się również do umieszczania na nich materiału do badań. Dzieje się tak, jeżeli próbka musi być poddana analizie mikroskopowej metodą kropli wiszącej. W takim przypadku na szkiełko nakrywkowe jest dozowana kropla substancji, a następnie odwraca się ją i umieszcza na szkiełku podstawowym ze specjalnym wgłębieniem. W ten sposób można bliżej przyjrzeć się np. niektórym gatunkom grzybów.
Szkiełko mikroskopowe – niezbędne do przygotowania preparatów do badań
Szkiełka nakrywkowe i podstawowe są niezbędne do profesjonalnego przygotowania preparatu badawczego. Na szkle podstawowym umieszcza się materiał, a następnie nanosi się na niego (np. za pomocą pęsety lub pipety) kroplę wody. W tej samej cieczy zanurza się szkiełko podstawowe. Na końcu przykrywa się nim badaną próbkę, dzięki czemu powstaje preparat do obserwacji pod mikroskopem.
Przyjrzyj się bliżej naszej ofercie i już teraz zrób zakupy do laboratorium. Wybierz szkło mikroskopowe, aby skutecznie przeprowadzać obserwacje i analizy próbek pod mikroskopem.
darmowa i wygodna wysyłka
już od 800 zł
Najwyższa jakość
produktów potwierdzona certyfikatami
Zakupy 24h na dobę
wygodne i bezpieczne
bezpłatna konsultacja
z ekspertem online