Argenta Bestlabs - wczytywanie...

Maski ochronne

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Maski przeciw oparom chemicznym i groźnym drobnoustrojom

Osoby pracujące w laboratorium często mają kontakt z preparatami, chemikaliami oraz organicznymi próbkami do badań, które mogą być groźne dla zdrowia. Jedną z dróg, przez którą wirusy i bakterie oraz inne zanieczyszczenia dostają się do organizmu, jest układ oddechowy. Z tego powodu z myślą o laborantach powstają zarówno maski przeciw oparom chemicznym, jak i te chroniące przed drobnoustrojami.

Zrób zakupy w naszym sklepie, a wyposażysz laboratorium w akcesoria, które zapewnią bezpieczeństwo jego pracownikom – nawet wtedy, gdy będą pracować z groźnymi substancjami. Oferujemy maski ochronne zapewniające wysoką efektywność filtracji cząsteczek. Znajdziesz u nas wyłącznie akcesoria produkowane z myślą o komforcie laborantów. Są one z kompatybilne z okularami i wyposażone w technologię redukującą parowanie.

Poznaj bliżej naszą ofertę i wybierz maski ochronne opatrzone stosownym certyfikatem – będącym potwierdzeniem ich jakości i efektywności.

Maska przeciw oparom chemicznym i drobnoustrojom – w jaki sposób chroni się zdrowie laborantów?

Każde laboratorium ma własną specyfikę pracy. Są takie, w których obowiązkowa jest maska do pracy z chemikaliami i takie, w których należy chronić drogi oddechowe przed kontaktem z patogenami (groźnymi wirusami, bakteriami i grzybami). To, jaka maska przeciw oparom chemicznym i antywirusowa znajdzie się w placówce badawczej czy w zakładzie, gdzie bada się niebezpieczne substancje, zależy od rodzaju prowadzonej tam działalności. We wszystkich przypadkach ich jakość musi być potwierdzona certyfikatem. Tylko maska do pracy z chemikaliami, która jest jednocześnie barierą dla wirusów, spełni prawidłowo swoje zadanie.

Jakie zadanie mają maski chemiczne?

Bywa, że podczas reakcji chemicznych są uwalniane groźne dla człowieka gazy. Mogą one powodować podrażnienie dróg oddechowych i duszności. W laboratoriach, w których pracuje się z mocnymi chemikalia, których opary są niebezpieczne dla zdrowia, wykorzystuje się maski chemiczne.

Wykonuje się je z tworzyw sztucznych. Maska chemiczna to szczelna konstrukcja z filtrami. Oczyszczają one powietrze tak, aby mimo unoszących się w pomieszczeniu gazów laborant mógł swobodnie oddychać.

Akcesoria ochronne przeciw oparom chemicznym mają formę półmasek (zakrywających usta i nos) oraz masek pełnych (z przesłoną na oczy). Wykorzystuje się je w laboratoriach chemicznych, przemysłowych, ale także podczas oprysku roślin.

Maska ochronna a drobnoustroje

W laboratoriach biologicznych oraz podczas analizy medycznej laboranci często mają kontakt ze skażonym próbkami, gdyż badają je na obecność w nich wirusów i bakterii. Z tego powodu w tym miejscach obowiązkowe są maski ochronne zabezpieczające organizm przed patogenami.

W laboratoriach sprawdzają się zwłaszcza maski jednorazowego użytku, które zapewniają laborantom maksymalną higienę i bezpieczeństwo podczas pracy. Mogą one:

  • mieć oznaczenia FFP2 lub FFP3 – dotyczą one efektywności filtra. Maseczki ochronne FFP2 zatrzymują do 94% drobnoustrojów unoszących się w powietrzu, a FFP3 – aż do 99%;
  • mieć zawór – takie maski ułatwiają oddychanie, redukują wzrost temperatury i zwykle zapewniają większy komfort podczas noszenia.

Maski ochronne, które znajdziesz w naszej ofercie, mają elastyczne paski, dzięki czemu dopasują się do obwodu Twojej głowy. Powstają z przyjemnych dla skóry materiałów, zapewniają wysoką skuteczność filtracji i mają regulowane noski z miękkiej pianki.

Już teraz zamów maski chemiczne ochronne z naszego sklepu – nie ryzykuj zdrowiem laborantów

Dziś praca w laboratorium może być w pełni bezpieczna – jest to możliwe dzięki noszeniu odpowiedniej odzieży i akcesoriów ochronnych. Do takich należą proponowane przez nas maseczki przeciwko chemikaliom i wirusom. Wybierz je do swojego laboratorium, by jego pracownicy mogli być maksymalnie chronieni przed toksycznymi oparami i patogenami. Postaw na akcesoria z wymaganymi certyfikatami, by nie narażać zdrowia pracowników laboratorium.


darmowa i wygodna wysyłka
już od 800 zł

Najwyższa jakość 
produktów potwierdzona certyfikatami

Zakupy 24h na dobę 
wygodne i bezpieczne

bezpłatna konsultacja 
z ekspertem online
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl